NAUDINGA INFORMACIJA POILSIAUJANTIESIEMS PAPĖS VIETOVĖJE

IŠTIKUS NELAIMEI

Skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kad pareigūnams patogiau būtų orientuotis, nurodyti WGS koordinates: WGS koordinatės 56°10’28.8″N 21°00’50.6″E

ŽVEJYBA

Žvejybos leidimo įsigijimas internetu: http://www.makskeresanaskarte.lv/

Žvejybos leidimą galima įsigyti už 9 kilometrų nuo Papės esančiame Rucavos miestelio pašte, adresu Rucavas pamatskola, Rucava, Rucavas pag., Rucavas nov., LV-3477. Trijų mėnesių leidimas meškerioti beveik visos Latvijos vandenyse kainuoja 7,11 EUR, visiems metams – 14,23 EUR. Taip pat leidimą galima įsigyti degalinėje, esančioje Nicos miestelyje, Latvijoje.

PAPĖS GAMTOS PARKAS

http://www.latvia.travel/lt/lankytina-vieta/papes-gamtos-parkas
www.pdf-pape.lv

Atrask įdomias Papės gamtos parko apžvalgos vietas, įskaitant Baltijos jūros pakrantę su kopomis, Papės ežerą, Nidos aukštapelkę, įvairius pažintinius takus ir laukinius arklius bei taurus, besiganančius užliejamose pievose. Parko branduolys yra Papės ežeras – lagūninis pakrantės ežeras – ir Nidos pelkė su jai priklausančiomis teritorijomis.

LAUKINIAI ARKLIAI IR TAURAI

Prieš žmogui pradedant aktyviai užsiimti žemės ūkiu, Europoje laukiniai arkliai arba tarpanai, dar taurai ir stumbrai, buvo įprasta gamtos dalis. Didieji žolėdžiai, maitindamiesi žole, krūmais, nendrėmis ir medžių žieve, užtikrina biologinį įvairiapusių pievų egzistavimą, būtinų tūkstančiams kitų augalų ir gyvūnų rūšių išlikimui. Papėje galima stebėti, kaip grįžus pradingusioms rūšims atsinaujina gamtos ritmas. Ekskursijos ir vaikščiojimas po ganyklas galimi tik su gidu!

PASIVAIKŠČIOK PAŽINTINIU GAMTOS TAKU

9 km ilgio Gamtos procesų takas eina per penkias ekosistemas: ežerą, pievą, mišką, pelkę ir kopą. Ežero takas – 32 km ilgio išbandymas pėsčiomis ar kalnų dviračiu aplink Papės ežerą. Orchidėjų take šalia taurų ir laukinių arklių galima stebėti spalvingas laukinių orchidėjų rūšis, ypač retas Latvijoje.

PAPĖ – PAUKŠČIŲ STEBĖJIMO ROJUS

Nuo 1966 metų Papėje veikia paukščių stebėjimo stotis, kur žieduojami ir registruojami migruojantys paukščiai keleiviai. Rudenį ir pavasarį tūkstančiai paukščių keleivių ir šikšnosparnių kaip migracijos kelią naudoja juostą tarp Papės ežero ir jūros. Daugiau kaip 200 paukščių rūšių kiekvieną rudenį migruoja palei Papės pakrantę.

ŽVEJŲ KAIMAI

Parko teritorijoje yra Papės kaimas ir Papės Kuonių kaimas su žvejų sodybomis, kur vis dar gyvas turtingas kultūrinis–istorinis paveldas, išsaugota senovinė kaimo struktūra.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top