Naudinga informacija poilsiaujantiesiems prie Aiseto

Ištikus nelaimei

Skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kad pareigūnams patogiau būtų orientuotis, nurodyti WGS koordinates:

WGS koordinatės 55°17'24.4"N 25°42'43.3"E

Kita naudinga informacija

Artimiausios parduotuvės – Toliejų (16 km), Sidabrinės (8 km) ir Labanoro (15 km) gyvenvietėse.

Kur gauti leidimus žvejybai?
www.zvejobilietas.lt arba alis.am.lt

Lankytinos vietos ir pramogos

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Kamūžės k., Mindūnų sen., Molėtų r.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas – aukščiausias Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje, kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį Siesarties ežerą su salomis ir pusiasaliais bei jo apyežerį. Išvysite ir vaizdingiausią Aukštaitijoje miškingą ežeringą kraštovaizdį, pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis. Tai – Lakajų kraštovaizdžio draustinis, apimantis Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius. Apžvalgos bokšto prieigas puošia mažosios architektūros elementai, atsikvėpti kviečia lauko baldai, kuriems architektūriniai sprendiniai parinkti atsižvelgiant į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokšto architektūrą.

Atstumas nuo poilsiavietės „Gamtos oazė“ – 19,8 km, automobiliu važiuosite apie 35 minutes.

www.turistopasaulis.lt

Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke

Miško g., Anykščiai

Medžių lajų takas Anykščiuose – vienintelis toks ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Prasideda netoli Puntuko akmens. Takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro ties medžių laja. Takas medžių lajų viršūnėmis vingiuoja 300 metrų. Toliau galima lipti aukštyn į 35 metrų aukščio bokštą, iš ten galima apžvelgti Anykščių šilelį, Šventosios vingius, aplink besidriekiančias lygumas. Bokšte įrengtas liftas, tad šia pramoga gali pasinaudoti ir neįgalieji. Medžių lajų takas Anykščiuose lankytojams nemokamas (objektas 100 proc. finansuotas ES ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis), tačiau siūloma įsigyti Anykščių regioninio parko lankytojo bilietą ir taip prisidėti ne tik prie šio tako komplekso, bet ir kitų lankomų parko objektų išlaikymo. Penkias dienas galiojantis lankytojo bilietas kainuoja 1 eurą.

Darbo laikas – nuo 10 iki 19 val. kiekvieną savaitės dieną.

Atstumas nuo poilsiavietės „Gamtos oazė“ – 72,8 km, kelionė automobiliu užtruktų apie 1 valandą 23 minutes.

www.turistopasaulis.lt

Senasis Utenos paštas

Paštas statytas 1830–1835 m. Tai trakto Sankt Peterburgas–Varšuva pusiaukelė. Pastatai yra klasicistinių meninių formų, darnių proporcijų. Pašto stotis atlikdavo pašto tarnybų, arklių keitimo punkto, kareivinių funkcijas, čia taip pat buvo poilsio kambariai keliaujantiesiems ir laukiantiesiems karietų. Anuomet, tik atidarius kelią, Utenos pašte lankėsi Rusijos caras Nikolajus I su sūnumi Aleksandru, čia buvo užsukęs ir rusų dailininkas Ilja Repinas. 1843 m. Utenos pašte arklius keitė garsus prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas. Pašto stoties rūsys iki šiol gerai išsilaikęs, jame dabar įrengta dailės galerija. Senasis Utenos paštas mena XIX–XX a. įvykius, 1831, 1863 m. valstiečių sukilimų dienas, pasaulinius karus, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą ir dabarties permainas.

Dėl apsilankymo būtina susitarti iš anksto.

Adresas: J. Basanavičiaus g. 36, Utena, +370 389 61598, +370 687 73522, dailesm@daile.utena.lm.lt www.daile.utena.lm.lt

Atstumas nuo poilsiavietės „Gamtos oazė“ – 42,9 km, kelionė automobiliu užtruktų apie 45 minutes.

Etnokosmologijos muziejus

Kulionių k., Žvaigždžių g. 10, Čiulėnų sen., Molėtų r.

Ekskursijos į Lietuvos etnokosmologijos muziejų priimamos pagal išankstinę registraciją pirmadieniais – sekmadieniais. Registruojama pirmadieniais – penktadieniais nuo 8 iki 16.30 valandos.

Naktiniai stebėjimai organizuojami iš anksto užsiregistravus, atsižvelgiant į oro sąlygas.

Atstumas nuo poilsiavietės „Gamtos oazė“ – 23,6 km, kelionė automobiliu truktų apie 33 minutes.

http://www.etnokosmomuziejus.lt

Laukas privalomas Neteisingas el. pasto formatas